ДЕКЛАРАЦІЯ ПРО КОНФЛІКТ ІНТЕРЕСІВ


Процедура декларування конфлікту інтересів для Керівного комітету, експертної групи та зовнішніх рецензентів

Співкерівники проєкту визнають, що на кожному етапі процесу розробки Настанови Can-SCIP існує ймовірність виникнення конфлікту інтересів, який може спотворити зміст рекомендацій. Тому співкерівники дослідження звернулися до всіх членів Керівного комітету, членів Експертної групи та зовнішніх рецензентів з проханням розкрити всі потенційні конфлікти інтересів, щоб докласти всіх розумних зусиль для розробки неупередженої клінічної настанови. Користувачі Настанови Can-SCIP можуть бути впевнені в доброчесності процесу, якого дотримувався Керівний комітет під час розробки та оновлення Настанови.

Методологія, що використовується для звітності та управління потенційними конфліктами інтересів, відповідає рекомендаціям, викладеним у цьому документі:

Ми використовуємо визначення «конфлікту інтересів», наведене в TCPS 2: Конфлікт інтересів може виникнути, коли діяльність або ситуації ставлять особу в реальний, потенційний або уявний конфлікт між обов'язками або відповідальністю, пов'язаними з дослідженням, та особистими, інституційними або іншими інтересами. Конфлікти інтересів членів дослідницької групи можуть виникати через міжособистісні стосунки (наприклад, родинні чи громадські стосунки), фінансові партнерства, інші економічні інтереси (наприклад, дочірні компанії, в яких дослідники мають частки, або приватні контрактні дослідження поза академічною сферою), академічні інтереси або будь-які інші стимули, які можуть поставити під загрозу доброчесність або повагу до основних принципів цієї Політики. Конфлікти можуть виникати через виконання особою подвійних і множинних ролей у межах установи або поза її межами. Хоча усунути всі конфлікти інтересів неможливо, очікується, що члени дослідницької групи будуть виявляти, мінімізувати або іншим чином управляти своїми індивідуальними конфліктами. (TCPS 2, 2014)

У формі конфлікту інтересів (КІ) учасникам було запропоновано розкрити будь-який реальний або видимий конфлікт інтересів, визначити будь-який потенційний конфлікт інтересів, пов'язаний з будь-яким з напрямків досліджень УСМ, а також власні джерела конфлікту або впливу.

Усі члени Наглядового комітету та Експертної групи заповнили форму конфлікту інтересів під час Консенсусної конференції в листопаді 2019 року. Зовнішні рецензенти заповнили форму конфлікту інтересів до перегляду Настанови Can-SCIP у травні 2021 року. Усі заповнені дані щодо конфлікту інтересів надійно зберігаються на сервері Мережі охорони здоров'я Університету. Співкерівники проєкту та координатор Настанови переглянули заповнені форми конфлікту інтересів і визначили відповідні дії. Члени групи, які брали участь у розробці попередніх настанов, що переглядалися, не були залучені до процесу перегляду цих конкретних настанов.

Конфлікт інтересів

Двадцять шість членів Експертної групи повідомили, що брали участь у розробці однієї або більше настанов в рамках УСМ.

Тридцять шість членів Експертної групи повідомили, що вони є дослідниками в клінічних дослідженнях, у даний час заповнюють заявку на фінансування дослідження або проводять активні дослідження в галузі УСМ.

Сімнадцять членів Експертної групи повідомили, що отримали фінансування для роботи в якості консультанта або дослідника для якоїсь приватної компанії або корпорації.

Шість членів Експертної групи повідомили, що отримували гонорари або подарунки вартістю 3500 доларів США на рік або 7500 доларів США протягом трьох років від організації, яка має комерційний інтерес у сфері догляду УСМ.

Чотири члени Експертної групи заявили, що вони є власниками або акціонерами приватної медичної корпорації або пов'язані з фармацевтичною галуззю.