СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ ТА МЕТА


Потреба у всеосяжній клінічній настанові з УСМ

Незважаючи на те, що існує велика кількість клінічних досліджень, спрямованих на покращення догляду за пацієнтами, тридцять-сорок відсотків пацієнтів не отримують належної доказової допомоги.1.2 Оскільки обсяг наукових даних швидко зростає, професіоналам у сфері охорони здоров’я складно залишатися в курсі останніх досліджень і пов'язаних з ними клінічних рекомендацій у різних сферах надання допомоги.

Клінічні настанови (КН) - це інструменти для покращення охорони здоров'я та допомоги професіоналам у сфері охорони здоров’я у прийнятті клінічних рішень, заснованих на наукових доказах і думках експертів. Найважливішою перевагою клінічних настанов є їхній потенціал для покращення якості та послідовності у наданні допомоги, яку забезпечують професіонали у сфері охорони здоров’я, а також результатів лікування пацієнтів. Однак, їхній позитивний вплив залежить не лише від методологічно ретельного процесу розробки настанови, який включає найкращі наявні докази, але й від успішного впровадження отриманих рекомендацій і пов'язаних з ними інструментів.

Існуючі клінічні настанови у галузі УСМ зосереджені на конкретних порушеннях (наприклад, цілісність шкіри, менеджмент кишківника) або на одному сегменті спектру допомоги (наприклад, догоспітальна допомога, МРТ-діагностика, хірургічне втручання, участь у громаді). До того ж, чинні КН не відповідають на всі важливі клінічні питання, які виникають у пацієнтів протягом усього шляху надання допомоги. Крім того, лише кілька настанов містять рекомендації для всіх членів міждисциплінарної команди, які були б адаптовані до рівня ураження та важкості ураження пацієнта (напр., шкала порушення Американської асоціації ураження спинного мозку, AIS).

Настанова Can-SCIP є першою всеосяжною клінічною настановою, розробленою з метою надання доказових рекомендацій для дорослих віком від 18 років і старших з ураженням спинного мозку на всіх етапах надання допомоги (від догоспітальної невідкладної допомоги, гострої та реабілітаційної допомоги і до догляду на рівні громади) протягом усього життя пацієнта.

Цільова аудиторія настанов

Настанова Can-SCIP була розроблена з метою інформування професіоналів у сфері охорони здоров’я про практику надання допомоги при УСМ у різноманітних обставинах.

Основні користувачі Розділу I: Компоненти ідеальної системи надання допомоги при УСМ це розробники політик та адміністратори.

Основні користувачі Розділу II: Менеджмент ускладнень УСМ клініцисти, суміжні професіонали у сфері охорони здоров’я, особи з життєвим досвідом і їхні доглядачі.

Цільова популяція настанов

Цільовою популяцією є дорослі (тобто, віком 18-65 років), які зазнали травматичного ураження спинного мозку.

Більшість наведених рекомендацій було отримано з літератури про травматичне УСМ; при цьому визнається, що деякі рекомендації можуть бути застосовні лише до надання допомоги особам із УСМ травматичної або нетравматичної етіології на заключних етапіах надання допомоги, таких як реабілітація та надання допомоги на рівні громади, про які йдеться в цій настанові.

Обмеження використання

Зміст цих настанов ґрунтується на наукових знаннях, доступних на момент їх завершення (2020 рік), а також на думці експертів, які брали участь у розробці настанов. Вибір, відображений у цих настановах, не виключає можливості того, що інші підходи або практики також можуть бути обґрунтованими та доречними. При застосуванні цих рекомендацій професіонали у сфері охорони здоров’я мають завжди покладатися на власне клінічне судження та враховувати інші фактори, наприклад, уподобання пацієнта й доступність ресурсів. Крім того, професіонали у сфері охорони здоров’я мають завжди поважати правові та нормативні положення регуляторних органів, зокрема, щодо сфер практики та обмежених/захищених видів діяльності, оскільки в різних регіонах вони можуть відрізнятися.

Розробники, автори та партнери не несуть відповідальності за будь-які збитки, претензії, зобов'язання, витрати або обов'язки, що виникають у зв'язку з використанням або неправильним використанням цього матеріалу, включаючи збитки або шкоду, що виникають у зв'язку з будь-якими претензіями, висунутими третьою стороною.

1Ketelaar M, Russell DJ, Gorter JW. The challenge of moving evidence-based measures into clinical practice: lessons in knowledge translation. Phys Occup Ther Pediatr. 2008;28(2):191–206.

2Grol R, Grimshaw J. From best evidence to best practice: effective implementation of change in patients' care. Lancet. 2003;362(9391):1225–30.