F.1.1
Спеціалізовані міждисциплінарні послуги з реабілітації спинного мозку повинні бути інтегрованими у первинну, вторинну та третинну ланку системи охорони здоров'я, а також між ними, із встановленими маршрутами скерування та механізмами, що забезпечуються перехід між ланками. (Адаптація ВООЗ 2017, с.13; Рівень C)
F.1.2
Всі особи із ураженням спинного мозку повинні мати можливість скористатися спеціалізованими реабілітаційними послугами третинної ланки. Відповідно до своїх клінічних потреб особа повинна мати можливість скористатися послугами як реабілітації в громаді, так і в лікарні. (ВООЗ 2017, с.17; Рівень C)
F.1.3
Спеціалізовану стаціонарну та амбулаторну реабілітацію необхідно пропонувати особам із гострим ураженням спинного мозку тоді, коли вони в стабільному стані й здатні толерувати потрібну інтенсивність реабілітації для досягнення досяжних фізичних, професійних, а також пов'язаних із якістю життя цілей реабілітації. (Адаптація TIME 2017, с.233S; Рівень C)
F.1.4
Тривалість реабілітації повинна ґрунтуватися на індивідуальних досяжних цілях реабілітації, а також залежати від ураження спинного мозку (рівень та ступінь важкості ураження). (CAN-SCIP 2020; Рівень C)
F.1.5
Спеціалізовану реабілітацію ураженням спинного мозку потрібно пропонувати особам, які живуть із хронічним ураженням спинного мозку, коли з’явилися нові досяжні цілі реабілітації. (CAN-SCIP 2020; Рівень C)
F.1.6
Рекомендується своєчасний доступ до повного спектру спеціалізованої допомоги відповідної інтенсивності на перехідних етапах (тобто від гострого періоду до післягострого в стаціонарі, від стаціонару до амбулаторної допомоги). Якщо було відведено недостатньо часу на спеціалізовану реабілітацію, то це суттєво впливає на родину/доглядачів та витрати на охорону здоров'я. (CAN-SCIP 2020; Рівень C)
F.1.7
Під час спеціалізованої реабілітації, за можливості, потрібно задіяти міждисциплінарну команду на чолі із лікарем фізичної та реабілітаційної медицини (ФРМ); включаючи, але не обмежуючись, психологів, респіраторних терапевтів , фахівців з сексуального здоров’я, медичних сестер, соціальних працівників, рекреаційних терапевтів, терапевтів мови та мовлення, наставників рівний-рівному, спеціалізованих фізичних терапевтів та ерготерапевтів. (CAN-SCIP 2020; Рівень C)