X - ВЕРХНЯ КІНЦІВКА






X.1.1
Осіб із ураженням спинного мозку рекомендується скерувати до спортивних програм в громаді з періодичним повторним обстеженням у фахівця з ураження спинного мозку для підтримання їхньої фізичної форми та гарного самопочуття, а також для оптимізації та моніторингу їхніх функцій. (PRAXIS 2020; Рівень В)

X.1.2
Рекомендуємо пропонувати велоергометрію для верхніх кінцівок з нейром'язовою допомогою для підвищення сили м'язів у осіб з тетраплегією. (PRAXIS 2020; Рівень В)

X.1.3
Розгляньте можливість запропонувати особам із хронічною неповною тетраплегією (якщо після ураження пройшло вже більше року) масову практику (повторювану активність) навичок, орієнтованих на завдання (task-oriented skills). Соматосенсорна стимуляція є важливим доповненням до масової практики для покращення функції рук. (PRAXIS 2020; Рівень А)

X.1.4
Наразі досліджується транскраніальна магнітна стимуляція мозку для покращення функції при ураженні спинного мозку; потрібно більше наукових доказів. (PRAXIS 2020; Рівень С)

X.1.5
Наразі досліджуються аурикулярна та електрична акупунктура для покращення функції при ураженні спинного мозку; потрібно більше наукових доказів. (PRAXIS 2020; Рівень В)

X.1.6
Розгляньте варіант запропонувати пацієнтам із тетраплегією лонгету великого пальця для активного тенодезну, щоб покращити захват та функцію рук. (PRAXIS 2020; Рівень В)

X.1.7
Для осіб із контрактурами міжкісткового простору великого пальця, скоріш за все, розтягування не буде ефективним засобом зменшення контрактури, тому воно не рекомендується як окремий метод терапії. (PRAXIS 2020; Рівень А)

X.1.8
Для зменшення інтенсивності болю в плечовому суглобі можна застосовувати протокол вправ і розтягування для плеча, що включає розтягування протракторів та зміцнення ретракторів плеча. (PRAXIS 2020; Рівень А)

X.1.9
Розгляньте можливість скерувати пацієнтів із тетраплегією до багатопрофільної клініки четвертинної ланки, що спеціалізується на верхніх кінцівках, для обстеження щодо пересадки периферичних нервів або сухожилля для відновлення функції верхніх кінцівок. Рекомендується скеровувати з конкретними функціональними цілями. (PRAXIS 2020; Рівень А)

X.1.10

Для оцінювання природного перебігу ураження спинного мозку ми рекомендуємо Міжнародні стандарти неврологічної класифікації ураження спинного мозку (ISNCSCI), Graded Redefined Assessment of Strength, Sensibility and Prehension (GRASSP) та оцінку самообслуговування з Показника незалежності при ураженні спинного мозку (self-care subscore of Spinal Cord Independence Measure, SCIM). Для втручань, якщо це реконструктивна хірургія, слід використовувати ISHT та тест захоплення та відпускання\TRI-HFT на початку та при виписці. Якщо стимуляційні види терапії використовуються для відновлення функції рук, то використовуйте TRI\HFT. (PRAXIS 2020; Рівень С)


X.1.11
Функціональну електростимуляцію (ФЕС) потрібно призначати особам із повним ураженням AIS A та неповним ураженням щонайменше 3 рази на тиждень, загальною тривалістю 40 годин. (PRAXIS 2020; Рівень С)