C.2.1
Фахівці повинні розробити разом з особою план навчання та лікування в сфері сексуального здоров'я, виходячи з анамнезу її сексуального життя, результатів обстеження та вподобань. (Адаптація CSCM 2010, с. 309; Рівень C)
C.2.2
Фахівці повинні проінформувати осіб із ураженням спинного мозку про вплив ліків, що відпускаються за рецептом (ліків, що відпускаються без рецепту та лікарських засобів рослинного походження) на сексуальну реакцію та репродуктивну функцію. (Адаптація CSCM 2010, с. 309; Рівень C)
C.2.3
Фахівці повинні проінформувати осіб із ураженням спинного мозку про вплив алкоголю, тютюну та інших наркотиків, а також нездорового харчування та ожиріння на сексуальну реакцію та репродуктивну функцію. (Адаптація CSCM 2010, с. 309; Рівень C)
C.2.4
Під час консультування особи щодо сексуального здоров'я, фахівці повинні враховувати вплив соціокультурних та релігійних чинників і не робити припущення щодо сексуальності на підставі віку. ((Адаптація CSCM 2010, с. 313; Рівень C)
C.2.5
Використовуйте професійно схвалені навчальні відеоматеріали та перевірені веб-сайти для проведення навчання з сексуального здоров’я. Установи повинні надати викладачам, які проводять навчання з основ сексуального здоров'я, доступ до цих ресурсів від імені установи. ((Адаптація CSCM 2010, с. 313; Рівень C)
C.2.6
Фахівці повинні забезпечити надання жінкам із ураженням спинного мозку в пременопаузі належної інформації про вплив ураження на менструацію та обговорити варіанти контрацепції. Якщо менструальні виділення не відновилися через рік після отримання ураження, лікарю первинної ланки необхідно скерувати особу до ендокринолога. (CAN-SCIP 2020; Рівень C)
C.2.7
Чоловікам із ураженням спинного мозку слід надати інформацію, що рефлекторна ерекція може бути спричинена як сексуальною стимуляцією, так і несексуальними стимулами. (Адаптація CSCM 2010, с. 320; Рівень C)