G - РЕАБІЛІТАЦІЯ В ГРОМАДІ






G.1.1
Фахівці повинні здійснювати регулярне та доступне міждисциплінарне спостереження для визначення прогресу в досягненні функціональних цілей. (CAN-SCIP 2020; Рівень C)

G.1.2

Фахівці повинні допомогти особам із ураженням спинного мозку створити механізм для регулярного проведення обстеження сидячих поверхонь з метою попередження утворення та лікування пролежнів.
Проводьте повторне обстеження принаймні кожні два роки або частіше, якщо трапляється щось із наведеного нижче:

  1. зміна стану здоров'я, зокрема зміна ваги або медичні зміни
  2. зміна функціонального стану
  3. зношування або несправність технічних засобів
  4. виникнення пролежнів
  5. зміни в життєвій ситуації.
(Адаптація PU-ONF 2013, с. 127; Рівень С)

G.1.3
Замініть засоби для сидіння та підтримуючі поверхні згідно рекомендацій виробника або обстеження фахівця з асистивних технологій або ерготерапевта, у випадку, якщо технічні засоби мають будь-які ознаки погіршення, включаючи, але не обмежуючись, зношування, тріщини, просідання. (Адаптація PU-ONF 2013, с.127; Рівень С)


G.2.1
Професійні доглядачі, що здійснюють догляд за особами з ураженням спинного мозку, мають пройти навчання за напрямом «ураження спинного мозку», принаймні щодо кращих практик онлайн або очно. Осіб із ураженням спинного мозку потрібно навчити, як найкраще керувати доглядом за собою. (CAN-SCIP 2020; Рівень C)

G.2.2
Особи із ураженням спинного мозку повинні мати своєчасний доступ до місцевих послуг підтримки в форматі «рівний — рівному» та програм в громаді для поліпшення якості життя та участі в житті громади протягом усього життя після ураження. (CAN-SCIP 2020; Рівень C)

G.2.3
Під час ведення пацієнта потрібно обстежити членів родини та доглядачів на наявність надмірного стресу та вигорання і, за потреби, надати їм підтримку. (CAN-SCIP 2020; Рівень C)