O.6.1
Проведіть формальний скринінг осіб із ураженням спинного мозку на наявність суїцидальних думок за допомогою короткого, стандартизованого, доказового інструменту скринінгу. Проведіть скринінг суїцидальних намірів та поведінки в осіб, які повідомляють про суїцидальні думки. Проводьте скринінг:
- на початку першої госпіталізації або перебування в стаціонарі з метою реабілітації
- як повторний скринінг, якщо є показання для обстеження стійкості симптомів або зміни стану
- в якості одного з перших кроків подальшого спостереження після виписки
- принаймні щорічно або частіше, в залежності від стратифікації факторів ризику.
(PVA-EWB 2020, с.162; Рівень C)
O.6.2
Необхідно розпізнавати прояви, що передують суїциду, та прискорити оцінювання таких проявів кваліфікованим фахівцем. Слід негайно вжити заходів, якщо наявні безпосередні ознаки, що передують суїциду (суїцидальне спілкування, підготовка до самогубства, та/або пошук доступу або нещодавнє використання засобів заподіяння смерті). (PVA-EWB 2020, с.162; Рівень C)
O.6.3
Класифікуйте ризик самогубства на основі тяжкості та тривалості (гострий або хронічний) для визначення відповідних терапевтичних утручань та формату надання допомоги. (PVA-EWB 2020, с.163; Рівень C)
O.6.4
Сприяйте комплексному обстеженню у кваліфікованого фахівця для врахування інформації про суїцидальні наміри та поведінку, ознаки, що передують суїциду, можливості підтримувати безпеку, та фактори, що впливають на ризик актів суїциду. (PVA-EWB 2020, с.163; Рівень C)
O.6.5
Госпіталізуйте осіб із високим гострим ризиком суїциду для збереження їхньої безпеки та рішуче впливайте на ті фактори, що підлягають змінам. Безпосередньо спостерігайте за ними в безпечних умовах, де обмежений доступ до засобів заподіяння смерті (предметів із гострим кінчиком або краями, мотузок/труб, токсичних речовин). (PVA-EWB 2020, с.163; Рівень C)
O.6.6
У разі хронічно високого ризику суїциду в контексті довгострокової амбулаторної терапії, зверніться до авторитетних надавачів послуг, скоригувавши частоту контакту відповідно до рівня ризику. (PVA-EWB 2020, с.163; Рівень C)
O.6.7
Складіть план лікування осіб, із високим ризиком, який сприяє утворенню терапевтичного альянсу із фахівцями сфери ментального здоров'я та включає доказові підходи психотерапії, що фокусуються на суїциді. (PVA-EWB 2020, с.163; Рівень C)
O.6.8
Оптимізуйте лікування супутніх психічних станів та медичних станів здоров'я, що можливо, впливають на ризик самогубства. (PVA-EWB 2020, с.163; Рівень C)
O.6.9
Проведіть навчання/роз’яснення щодо ризику суїциду для осіб із ризиком суїциду, родичів та доглядачів.
Надайте інформацію про ресурси з попередження суїциду, зокрема про гарячі лінії та кризові послуги (наприклад, номер телефону канадійської служби попередження самогубств 1-833-456-4566). (PVA-EWB 2020, с.163; Рівень C)
O.6.10
Складіть план безпеки для осіб, які вважаються в зоні високого ризику самогубства. Обмежте доступ до засобів заподіяння смерті (наприклад, обмеження доступу до вогнепальної зброї, використання запобіжників, обмеження кількості ліків, що видаються). (PVA-EWB 2020, с.163; Рівень C)
O.6.11
Потрібно посилити особистісні фактори та фактори середовища, що можуть знизити ризик суїциду. Потрібно розвивати навички подолання стресу. (PVA-EWB 2020, с.163; Рівень C)