E - РАННЯ ДОПОМОГА В ГОСТРОМУ ПЕРІОДІ






E.1.1
Фахівці повинні здійснювати постійний моніторинг осіб із гострим ураженням спинного мозку шийного відділу хребта у відділенні інтенсивної терапії або у подібному відділенні, що приймає пацієнтів на гострому етапі. (CAN-SCIP 2020; Рівень C)

E.1.2
Для пацієнтів із ураженням спинного мозку, які потребують штучної вентиляції легень, варто розглянути можливість проведення ранньої трахеостомії. (CAN-SCIP 2020; Рівень В)

E.1.3
Для пацієнтів із гострим травматичним центральним спинномозковим синдромом, особливо із тяжкими неврологічними дефіцитами, рекомендується менеджмент у відділенні інтенсивної терапії. (CNS-ATCCS 2013, с.195; Рівень C)

E.1.4
Для поліпшення перфузії спинного мозку рекомендується медичний менеджмент, зокрема, кардіологічний, гемодинамічний та респіраторний моніторинг та підтримання середнього артеріального тиску на рівні 85-90 мм рт. ст. впродовж першого тижня після ураження. (Адаптація CNS-ATCCS 2013, с.195; Рівень C)

E.1.5
Ми рекомендуємо механічну інсуфляцію-екссуфляцію, в якості допоміжної терапії для оцінки ступеня очищення бронхів пацієнтів із гострим ураженням спинного мозку. (CAN-SCIP 2020; Рівень В)

E.1.6
Для поліпшення ортостатичної гіпотензії ми рекомендуємо фахівцям призначати мідодрин гідрохлорид в якості варіанту лікування. (CAN-SCIP 2020; Рівень В)


E.2.1
На гострому етапі, в умовах реабілітації та в громаді, особи з ураженням спинного мозку повинні мати доступ до дипломованого дієтолога, який розуміється на змінах метаболізму, пов’язаних з ураженням спинного мозку. (Адаптація NUTR 2009, с.2; Рівень B)


E.3.1
В гострому періоді після отримання ураженням дипломований дієтолог повинен оцінити енергетичні потреби шляхом вимірювання витрат енергії. Через денервовану мускулатуру особи із ураженням спинного мозку мають знижену метаболічну активність. Реальні енергетичні потреби щонайменше на 10% нижче прогнозованих. Для критично хворих пацієнтів більш точною є непряма калориметрія, ніж оцінювання енергетичних потреб. (Адаптація NUTR 2009, с.14; Рівень А)


E.4.1
Після консультації з компетентним травматологом-членом команди радимо як тільки, коли це стане можливим, замінити евакуаційний шийний комір на жорсткий комір для допомоги на гострому етапі. (Адаптація NPUAP 2014, с.9; Рівень C)